Laser and sheet
metal machinery
Laser Genius Plus

Zupełnie nowe podejście do laserowego cięcia 2D

Zapytaj o ofertę

Wycinarka laserowa fiber Prima Power Laser Genius+ to najnowszy model urządzenia stworzony przez zespół inżynierów Prima Power - producenta systemów do cięcia laserowego 2D i 3D już od 1977 roku.

Laser Genius+ to nowoczesna i prosta w budowie maszyna do laserowego cięcia 2D stali, metali kolorowych, aluminium, międzi oraz brązu do grubości ponad 30 mm. Automatyczna kontrola cięcia w czasie rzeczywistym pomaga uzyskać idealną jakość, w każdych warunkach i niezależnie od doświadczenia operatora.

Kompaktowy, uniwersalny layout. Zintegrowany moduł serwisowy to wielki Plus.

Laser Genius+ to maszyna o uniwersalnym, lustrzanym layoucie i bardzo kompaktowych rozmiarach zewnętrznych, jednocześnie będąc urządzeniem oferującym największe pole robocze w swojej klasie (1530) wynoszące 3.100 x 1.550 x 150 mm. Wycinarka laserowa odnajdzie się w każdym miejscu na Twojej aktualnej i przyszłej hali produkcyjnej, a większy zakres ruchu ułatwi wykonywanie złożonych nestingów, szczególne w usługowym cięciu laserowym 2D.

Zintegrowany moduł serwisowy to część maszyny, w której skupione są urządzenia peryferyjne - rezonator wiązki laserowej fiber, chłodziarka. Maszyna dostarczana jest w postaci dwóch bloków - w pełni skalibrowanych i gotowych do podłączenia. Prima Power Laser Genius+ to maszyna, której pełna instalacja i uruchomienie zajmuje tylko 2 dni!

Maszyna posiada dwa stoły robocze z szybkim, elektrycznym mechanizmem ich zmiany już w podstawowej, standardowej konfiguracji. Dostęp do wnętrza maszyny ułatwiają rozsuwane drzwi wzdłuż osi X, w których zamontowane są okienka rewizyjne. Proces cięcia może być również kontrolowany wzrokowo na podstawie obrazu z wewnętrznych kamer maszyny i wyświetlanego na 24" monitorze LCD znajdującym się nad panelem operatorskim. Te wszystkie udogodnienia to standardowe wyposażenie w Laser Genius+

Laser Genius Plus

Wydajność pracy na najwyższym poziomie

Efektywność pracy urządzenia do wycinania laserowego zależy od stopnia jego zautomatyzowania, ale także od wygody wykonywania standardowych czynności przy obsłudze lasera. Prima Power Laser Genius+ posiada strukturę bramową "gantry", dzięki czemu ruch głowicy tnącej odbywa się jeszcze szybciej, bo z przyspieszeniem wynoszącym 2,8g oraz prędkością 180 m/min, a jego precyzja wynosi (Pa/Ps) 0,03 mm.

Pod zmiennym stołem roboczym maszyny zainstalowane są szuflady na odpad powstający przy cięciu laserowym, które mogą zostać zastąpione przenośnikiem taśmowym dla automatycznej produkcji 24h/7.

Laser Genius Plus - Customer Story

Wygodne i intuicyjne programowanie

Twój zysk będzie tak szybki, jak szybkie jest oprogramowanie, z którego korzystasz

Laser Genius+ jest programowany w środowisku CAM/CAD aplikacji NC Express e3 - narzędzia, które sprawdzi się w szybkiej wycenie procesu cięcia laserowego dla Twoich klientów, również dla innego typu maszyn np. wykrawarek lub maszyn kombinowanych. NC Express współpracuje z plikami 2D i 3D, a także całymi złożeniami dzieląc design na poszczególne komponenty, rozkładając je na płasko i automatycznie tworząc programy ich cięcia. Jest to najbardziej zaawansowane narzędzie software dla maszyn CNC do obróbki blachy na świecie

Panel HMI maszyny opiera się zaś o środowisko programowe z rodziny TULUS, które nie tylko daje operatorowi wiele praktycznych funkcji przydatnych podczas pracy, ale również wymienia informację z CRM/ERP zakładu produkcyjnego w myśl filozofii Przemysłu 4.0.
Na panelu operatorskim może również znaleźć się zainstalowana dodatkowa aplikacja Wizard - mini CAM, dzięki której możliwe jest edytowanie nestingów czy plików części oraz tworzenie nowych programów cięcia na podstawie geometrii CAD bezpośrednio przy maszynie.

Dowiedz się więcej o programowaniu
Laser Genius Plus - Customer Story

Pewne cięcie nawet tych najgrubszych materiałów.

Prima Power już od wielu lat projektuje i produkuje swoje własne głowice tnące do maszyn 2D oraz 3D.

Nowej generacji głowica wraz z autorskim sterowaniem CNC posiada szereg funkcjonalności usprawniających cięcie cienkich i grubych materiałów poprzez inteligentne planowanie trajektorii ruchów głowicy, możliwości szybszego przebicia się przez grubsze materiały, mieszania gazów asystujących lub automatycznego restartu w przypadku niespodziewanego zatrzymania, co sprawdzi się w bezzałogowej, automatycznej produkcji 24h. Podobnie jak poprzednie generacje głowic Prima Power, tak i ta nie boi się żadnego "dzwona", dzięki opatentowanemu rozwiązaniu SIPS.

Prima Power Laser Genius+ może zostać wyposażony w rezonator światłowodowy fiber o mocy od 2.000 do 10.000 Watt, w zależności od Twoich potrzeb w zakresie grubości i prędkości cięcia.

Laser Genius Plus - Customer Story

All-in-one, czyli wszystko od jednego producenta

Prima Power jest producentem budującym swoje urządzenia w oparciu o samodzielnie projektowane i wytwarzane krytyczne komponenty maszyny: głowica tnąca, sterowanie CNC, a także źródła laserowe fiber. Prima to kompetentny partner all in one dla Twojego biznesu, dbający o swoje urządzenia przez najbardziej zaawansowaną zdalną diagnostykę on-line, tzw. teleserwis.

Trzy ogromne centra logistyczne części zamiennych w Europie oraz ich magazyn w Polsce połączone z dostępnością kilkunastu mobilnych serwisantów w naszym kraju eliminuje ryzyko niespodziewanych przestojów na Twojej produkcji.

Laser Genius Plus - Customer Story

Automatyzacja to lepsza jakość i niższe koszty

W polskich zakładach produkcyjnych jesteśmy obecni od blisko 20 lat. W tym czasie zdążyliśmy dostarczyć ponad 500 urządzeń wolnostojących i linii produkcyjnych, z czego 126 to wycinarki laserowe 2D i 3D. Na podstawie historii rozwoju naszych Klientów możemy śmiało stwierdzić, że automatyzacja procesów jest kluczem do osiągnięcia sukcesu przez przedsiębiorstwo.

W swoim portfolio od lat posiadamy szeroką gamę urządzeń do automatyzacji procesu, również cięcia laserowego:
- załadunek arkusza
- rozładunek arkusza po cięciu
- sortowanie i sztaplowanie gotowych części
- zarządzanie odpadem po cięciu
- magazynowanie surowców i części
- integracja z dalszymi procesami - zautomatyzowane gięcie.

Dzięki modułowości wszystkich maszyn i urządzeń Prima Power zbudujesz całkowicie automatyczną fabrykę w odpowiednim dla siebie czasie - szafy sterownicze urządzeń są do tego przystosowane. Dziś, jutro lub za 5 lat. Prima Power jest blisko Ciebie.

Laser Genius Plus - Customer Story

Kontakt z nami